30.05.2016

Ricoh zapowiada wprowadzenie nowej głowicy

Ricoh poinformowało o opracowaniu nowej głowicy drukującej do zastosowań przemysłowych, wykorzystującej cienkowarstwowe aktuatory piezoelektryczne (PTZ) . Nowa głowica zostanie zaprezentowana na targach drupa 2016. Strefa Ricoh znajduje się w hali Hall 8a na stanowisku B46 i będzie dostępna dla zwiedzających od 31 maja do 10 czerwca.

Głowica napędzana jest przez aktuator o wysokiej sztywności, produkowany za wykorzystaniem unikalnego procesu Sol–Gel opracowanego przez Ricoh. To rozwiązanie pozwala na sterowanie wystrzeliwanymi kroplami o różnych objętościach w celu uzyskania najwyższej jakości druku , podobnie jak w głowicach ze sprawdzonej serii Ricoh GH. Ten nowatorski projekt wykorzystuje zaawansowaną technologię RICOH MEMS , dzięki której można osiągnąć rozdzielczość 600 dpi z wykorzystaniem 1,280 dysz w konfiguracji 4 rzędowej (4x300 dpi). Dzięki izolowanym ścieżkom prowadzenia atramentu możliwe jest zastosowanie pojedynczej głowicy do czterech kolorów tuszu.

Wkład Ricoh w rozwijanie technologii atramentowej to ponad 30 lat doświadczeń. Firma stale unowocześnia gamę atramentowych systemów drukujących, a jednocześnie wspiera partnerów funkcjonujących na różnych specjalistycznych rynkach przemysłowych – od szerokiego formatu, poprzez drukowanie na tekstyliach, po technologię druku w 3D.

źródło: Ricoh

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia