20.01.2016

Ricoh przejmuje AnaJet

Ricoh Company Ltd. podpisała umowę zakupu amerykańskiego producenta AnaJet, specjalizującego się w bezpośrednim druku na tekstyliach (DTG). Dzięki tej transakcji firma wzmocni swoją pozycję na rynku przemysłowego druku inkjet.

Założona w 2006 roku AnaJet jest jednym z pierwszych producentów urządzeń do bezpośredniego druku na tekstyliach i należy do grona światowych liderów w branży DTG. Firmy współpracowały już wcześniej – do tej pory Ricoh było głównym producentem głowic drukujących wykorzystywanych w urządzeniach AnaJet.

„Ricoh kładzie bardzo duży nacisk na rozwój technologii i tworzenie innowacyjnych rozwiązań sprzętowych. Przejęcie AnaJet pozwoli na umocnienie pozycji Ricoh na rynku przemysłowego druku inkjet” – powiedział Junichi Matsuno, General Manager, Business Inkjet Division, Ricoh Company, Ltd. „Rozszerzenie naszej oferty jest również korzystne z perspektywy Partnerów Ricoh. Szczególnie, że produkty i marka AnaJet cieszą się uznaniem rynku.”

AnaJet stanie się spółką zależną Ricoh Printing Systems America, Inc. i będzie kontynuowała działalność pod swoją obecną nazwą. Siedziba firmy znajduje się w Costa Mesa w Kalifornii.

Źródło: Ricoh

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia