02.06.2016

Premierowe plotery Artemis na Drupie

Na targach Drupa, na stoisku F34 w hali 3 można będzie zobaczyć kilka premierowych urządzeń z oferty drukarek wielkoformatowych Artemis.

Podczas targów Drupa zaprezentujemy po raz pierwszy nowe urządzenia Artemis, reprezentujące kilka technologii druku wielkoformatowego. Będą to stołowo-rolowe plotery UV typu flatbed, rolowe plotery do materiałów miękkich oraz zintegrowany system do druku bezpośredniego na tkaninach.

Flatbed UV

Artemis serii UV-Y 2512 / 3020 to stołowy plotery o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis serii UV-Y wyposażony umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiane z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.

Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration.

Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję a ciężar jednostki wynosi 2100 kg.

Rolowy druk UV 3.2 i 1.8 m

Artemis UV-Y320x to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularne podświetlane membrany, podświetlane elastyczne backlity, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak banery, plakaty, itd.

W karetce urządzenia, znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą.

Głównym nośnikiem do jakiego warto wykorzystać ten ploter to tzw. „membrany” czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Jest to materiał bardzo rzadko wykorzystywany w kraju, kiedy to na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

Dla użytkowników wymagających mniejszej szerokości został przygotowany Artemis UV-Y 180x. Jest to zaawansowany ploter UV drukujący ma materiałach elastycznych o szerokości do 1800 mm takich jak: membrany, ceraty, backlity, folie, banery, papiery, itd. Ploter znajdzie zastosowanie w druku reklam, grafik samochodowych, dekoracji, grafik wystawienniczych i sklepowych, obrazów i wielu innych w jakości fotograficznej. Za wysoka jakość druku odpowiadają głowice Konica Minolta o 6-pikolitrowej kropli. Wydajność tego urządzenia sięga 66 m2/h.

Druk bezpośredni: ploter + kalander

Artemis TX-Y320x to kompletny system produkcyjny on-line obejmujący drukarka i urządzenie utrwalające (kalander). System umożliwia wysoce wydajną produkcję flag, tkanin, odzieży, strojów sportowych, grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafiki wystawienniczej , itp.

Urządzenie wyposażone jest w 4-8 wydajnych głowic Konica Minolta 1024i. Umożliwiają one zadruk tkanin w jakości fotograficznej o rozdzielczości maksymalnej do 1440 dpi. Wielkość kropli atramentu wynosi 14 pikolitra. Pod głowicą zainstalowana jest rynna na atrament pozwalająca zadrukowywać materiały o otwartej strukturze. Regulacja wysokości głowicy umożliwi zadruk materiałów o różnej grubości.

Operator obsługuje urządzenia za pomocą wbudowanego komputera oraz przyciskom sterowania. Kalander charakteryzuje się precyzyjną kontrolą temperatury

Szerokość urządzenia i zintegrowanego kalandra wynosi 3200 mm. Tak szerokie rolę wymgały zaprojektowania specjalnych systemów napinających i prowadzących materiał w czasie druku jak i transportu do kalandra. Pozwoli to na szybką realizację największych zleceń. Wydajność systemy sięga aż 190 m2/h. System jest w pełni automatyczny i przeznaczony do pracy w trybie 24/7. Cały system ma solidną i ciężką konstrukcję, która waży blisko 3 tony!

Druk sublimacyjny

Alternatywną do druku bezpośredniego jest pośredni druk sublimacyjny. W portfolio Artemis pojawił się szybki ploter o szerokości 1.8 metra TX-Y1804 / 1808 SUBLI.

Jest to ploter wielkoformatowy przeznaczony do zadruku papieru sublimacyjnego termotransferowego) atramentami dyspersyjnymi. Zadrukowany papier przełożony na podłoże w procesie termosublimacji umożliwi naniesienie w trwały sposób grafiki na odzież, gadżety, dekoracje, akcesoria i sprzęty sportowe, itd.

Urządzenie wyposażone jest w 4 do 8 głowic Konica Minolta o symbolu 512i. Druk sublimacyjny charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością i możliwe jest zastosowanie małej kropli atramentu o wielkości 6 pikolitra. Wydajność urządzenia sięga aż 200 m2/h!

Artemis po raz kolejny wprowadził do swojej oferty innowacyjne i sprawdzone rozwiązania. Urządzenia z logo Artemis to gwarancja najbardziej zaawansowanego sprzętu jednocześnie dostępnego w atrakcyjnej cenie gwarantującej szybki zwrot z inwestycji.

Prezentowane na targach Drupa urządzenia Artemis z pewnością zadowolą polskiego, wymagającego klienta. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i kilkoma tysiącami instalacji w kraju a także za granicą gwarantujemy najwyższej klasy sprzęt, materiały i obsługę.

źródło: Atrium Centrum Ploteorwe

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia