02.06.2016

Potrójne zwycięstwo Mimaki

W trakcie targów drupa 2016 ogłoszone zostały wyniki konkursu Stowarzyszenia Europejskich Magazynów Poligraficznych (EDP). Wśród laureatów znalazły się trzy produkty Mimaki.

Model Mimaki UJV55-320 otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsza wielkoformatowa drukarka z rolki na rolkę do 320 cm”, model Mimaki UJF-7151 plus w kategorii „Najlepsza drukarka do elementów specjalistycznych”, a model Mimaki TX300P w kategorii „Najlepsza drukarka do tekstyliów z rolki na rolkę do 100 m2/godz.

Nagrody odebrał Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w Mimaki EMEA, podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w trakcie targów.

Uznanie kreatywności

„Już jedna nagroda EDP oznacza wielki honor – otrzymanie trzech to ogromne uznanie dla ciężkiej pracy i kreatywności naszych zespołów ds. badań i rozwoju nie tylko w zakresie wprowadzania na rynek unikalnych rozwiązań, ale również w zakresie identyfikacji nowych trendów i wspomagania klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie te trendy ze sobą niosą” powiedział Horsten. „UJV55-320 to doskonałe uzupełnienie istniejących platform do produkcji oznakowania i materiałów wystawowych. Jest przy tym przystępnym rozwiązaniem umożliwiającym wejście na rynek firmom poszukującym nowych źródeł dochodów w branży materiałów wystawowych. Model Mimaki UJF-7151 plus odpowiada na zapotrzebowanie na cyfrowy, bezpłytowy druk atramentowy na żądanie, ponieważ umożliwia on tworzenie wysoce zróżnicowanych wydruków w mniejszych ilościach”.

Mike Horsten dodaje: „Dzięki Mimaki TX300P-1800 udowodniliśmy, że zdajemy sobie sprawę z przejścia w produkcji tekstyliów od systemu analogowego do cyfrowego oraz od produkcji scentralizowanej do rozproszonej. Przewidujemy, że w nieodległej przyszłości klienci będą mogli pobrać lub stworzyć swoje własne wzory i nie będą ograniczeni przez dostępne komercyjnie projekty. Model TX300P-1800 to idealne rozwiązanie dla nowego modelu dystrybucji rozproszonej nadruków na tekstyliach”.

Atrakcyjny cenowo model wielkoformatowy

Model Mimaki UJV55-320 to tania, wielkoformatowa drukarka zasilana z rolki, zapewniająca szybkość drukowania do 110 m2/godz. i rozdzielczości wydruku do 1200 dpi, w zależności od podłoża. Wykorzystuje ona tusz utwardzany promieniowaniem ultrafioletowym za pomocą niskoenergetycznej matrycy diod LED. Zapewnia to uzyskanie grafiki oznakowania i materiałów wystawowych opuszczających drukarkę w postaci suchej i natychmiastowo gotowej do dalszego przetwarzania, co znacznie skraca długość cyklu produkcyjnego. Ponadto tusze utrwalane promieniowaniem ultrafioletowym nie emitują lotnych związków organicznych, co minimalizuje ich oddziaływanie na środowisko.

Drukarka UJV55-320 ma ponadto następujące cechy:

 • Błękitny, purpurowy, żółty, czarny, biały, jasnobłękitny i jasnopurpurowy tusz, które można konfigurować w trybie czterokolorowym lub zestawie sześciokolorowym uzupełnionym o kolor biały.
 • Biały tusz umożliwia wykonywanie wysokiej jakości żywych obrazów na nośnikach przezroczystych i kolorowych. Drukowanie trójwarstwowe w układzie kolor-biały-kolor jest szczególnie przydatne do wykonywania grafik na szyby i podświetlonego oznakowania. Technologia Mimaki Circulation Technology (MCT) zapewnia utrzymanie jakości druku białym tuszem i zmniejszenie strat tuszu.
 • Wbudowane lampki LED ułatwiają operatorom kontrolę jakości drukowania podświetlonego oznakowania, symulując wygląd po zamontowaniu oraz zmniejszając straty i zakres poprawek.
 • Automatyczne wykrywanie usterek dysz oraz czyszczenie i/lub zastępowanie ich zapewnia nieprzerwany druk o wysokiej jakości.
 • Funkcja dwóch rolek, umożliwiająca drukowanie na dwóch oddzielnych rolkach tego samego nośnika, pozwala na równoczesne wykonywanie dwóch różnych zadań.
 • Oprogramowanie RasterLink 6 z opatentowaną techniką ditheringu oraz system Mimaki Advanced Pass System (MAPS) zapewniają wyższą jakość i mniejsze prążkowanie, nawet podczas drukowania z wyższą prędkością i przy długich seriach wydruków.

Przemysłowy model małoformatowy

Model UJF-7151 plus to małoformatowa przemysłowa drukarka atramentowa UV typu flatbed zapewniająca wysoką jakość druku oraz bardzo dobrą wydajność dzięki ultradokładnemu nakładaniu kropel atramentu. Maksymalny format drukowania to 710 × 510 mm (28 × 20 cali). Najlepsze w swojej klasie rozwiązanie cyfrowe w zakresie małoformatowego druku przemysłowego na żądanie poprawia dokładność, spójność i niezawodność, modyfikując strukturę mechaniczną obszaru druku. Wyraźne linie i krawędzie oraz kryształowo czysty drobny tekst. Umożliwia ona również druk dwuwarstwowy oraz druk w kolorze na podkładzie w formie białej warstwy.

Najważniejsze cechy drukarki:

 • mechaniczna struktura umożliwiająca wysoce precyzyjne drukowanie;
 • zaawansowana technologia kontroli jakości obrazu;
 • system Mimaki Advanced Pass System (MAPS), który ogranicza prążkowanie i nierówny druk w kolorze z rozmytymi krawędziami;
 • system Mimaki Fine Diffusion (MFD), który ogranicza hałas dzięki hybrydowemu przetwarzaniu wzorów;
 • maksymalna wydajność na poziomie 3,3 m2/godz. dzięki sześciu stopniowanym głowicom drukującym, co zwiększa szybkość druku i zapewnia wysoką wydajność;
 • nieprzerwany i wysoce stabilny druk dzięki mechanizmowi cyrkulacji atramentu w głowicy;
 • automatyczne wykrywanie i czyszczenie zatkanych dysz, zmniejszające w ten sposób straty atramentu. Układ odzyskiwania dysz zapewnia zastępcze używanie sprawnych dysz w przypadku, gdy niedrożne nie odzyskają sprawności po czyszczeniu;
 • sprawdzony pakiet wsparcia eksploatacyjnego (NRS), który zapewnia maksymalny czas pracy.

Z przeznaczeniem do produkcji niewielkich partii w branży tekstylnej

Model Mimaki TX300P-1800 to innowacyjna drukarka atramentowa przeznaczona do druku bezpośrednio na tekstyliach (1,8 metra, z roli na rolę), która została zaprojektowana w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku na mniejsze partie, krótsze czasy dostawy i możliwość szybszej produkcji próbek Stworzona specjalnie do bezpośredniego drukowania na tekstyliach 8-kolorowa drukarka atramentowa jest wyposażona w nową głowicę drukującą, która wyrzuca krople atramentu z dużą prędkością, aby zapewnić precyzyjne umieszczenie kropel atramentu przy dużym odstępie głowicy. Dzięki temu drukarka jest idealnym rozwiązaniem do drukowania wysokiej jakości obrazów na wszelkiego rodzaju tkaninach, w tym materiałach o większej grubości i bogatej fakturze powierzchni.

Inne cechy to m.in.:

 • rozdzielczość wydruku do 1080 dpi przy rozmiarze kropel w zakresie od 6 do 24 pl.;
 • szybkości drukowania ponad dwukrotnie wyższe niż w przypadku konwencjonalnej drukarki, wynoszące do 68 m2/godz.;
 • stabilny transport tekstyliów, podczas którego utrzymywane jest optymalne napięcie, zapewniany przez unikatowe i niezawodne techniki firmy Mimaki, opracowane w ciągu lat badań i rozwoju drukarek atramentowych do druku na tekstyliach;
 • wybór atramentów z barwnikiem sublimacyjnym, barwnikiem zawiesinowym, pigmentem, barwnikiem reaktywnym oraz barwnikiem kwasowym, spełniających szeroki zakres potrzeb określanych przez zastosowania;
 • nieprzerwane drukowanie, z automatycznym wykrywaniem i czyszczeniem niedrożnych dysz, dzięki układowi odzyskiwania dysz;
 • wybór wydajnych cyfrowych aplikacji front-end, obejmujący Mimaki RasterLink6 oraz TxLink3 Lite;
 • wytwarzanie dużych, jednolitych wzorów z pojedynczego obrazu, w tym wzorów powtarzalnych i lustrzanych;
 • proste tworzenie wielokolorowych profilów ICC za pomocą unikatowego kreatora profilów Mimaki.

źródło: Mimaki

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia