12.01.2016

Nowe kolorowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp

Sharp Information Systems Europe wprowadził do swojej oferty trzy nowe kolorowe urządzenia wielofunkcyjne A3. Te dostępne już na naszym rynku, zaawansowane modele MX-4070N, MX-3570N i MX-3070N, zostały skonstruowane z myślą o potrzebach małych i średnich firm.

MFP Sharp o szybkości drukowania odpowiednio 40, 35 i 30 stron na minutę, posiadają intuicyjny, możliwy do spersonalizowania interfejs użytkownika, stwarzają możliwość integracji z istniejącymi systemami IT oraz pozwalają na optymalizację przepływu zadań w firmie.

Dzięki wykorzystaniu inteligentnych technologii, takich jak Office Direct Print do obsługi plików MS Office oraz zaawansowanej łączności z chmurą, nowe urządzenia umożliwiają łatwe udostępnianie informacji. Zapewniają także swobodę i elastyczność wydruku z urządzeń osobistych pracowników mobilnych.

- Wprowadzenie na polski rynek MFP z dodatkowymi funkcjami jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane kolorowe modele A3. Użytkownicy docenią korzyści płynące z ulepszonej integracji z siecią, większej funkcjonalności oraz energooszczędności. To zdecydowanie zorientowane na rozwiązanie urządzenia. – powiedział Szymon Trela, Product Manager w Sharp Electronics CEE.

Urządzenia Sharp, dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, automatycznie wychodzą z trybu uśpienia, gdy czujnik wykryje zbliżającego się użytkownika. Oszczędza to czas, dbając tym samym o finanse firmy. Użytkownicy mają możliwość wydruku plików Microsoft Office bezpośrednio z pamięci USB, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób z zewnątrz odwiedzających siedzibę firmy. Ruchomy ekran dotykowy LCD 10,1 cala z uproszczonym interfejsem użytkownika pozwala na intuicyjną nawigację w menu i wygodną personalizację przy użyciu funkcji „przeciągnij i upuść”. W razie wątpliwości co do sposobu działania jakiejś funkcji, można w każdej chwili wyświetlić instrukcję obsługi na ekranie urządzenia. Dodatkową zaletą jest szybkie skanowanie OCR do przeszukiwalnego pliku PDF lub MS Office.

Urządzenia posiadają nową funkcję drukowania w systemie druku podążającego, pozwalającą na przesłanie dokumentów do głównego urządzenia wielofunkcyjnego, a następnie wydrukowanie go na dowolnym urządzeniu w sieci. Funkcja ta może obsługiwać do pięciu urządzeń podłączonych do sieci bez konieczności korzystania z serwera druku. Administratorzy IT docenią również funkcję blokady tonera, tzn. ustawienia poziomu tonera, przy którym pojemnik zostanie automatycznie wysunięty, co pozwoli w pełni wykorzystać materiały oraz zwiększyć potencjał generowania zysku.

źródło: Sharp

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia