19.01.2016

Kodak Workflow Days 2016

Kodak Workflow Days, to kolejna - po organizowanej od wielu lat konferencji Meet Kodak Polska - impreza, która ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń poligraficznych. Jej uczestnikami są użytkownicy systemu workflow Kodak Prinergy. Tegoroczna edycja tego spotkania, która odbywała się w dniach 13–14 stycznia w hotelu Mościcki Resort&Conference w Spale, zgromadziła niemal 60 osób.

Organizatorzy konferencji Kodak Worflow Days – przedstawiciele Kodak Polska - przygotowali liczne prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania workflow oferowanego przez firmę Kodak, a także część warsztatową, podczas której uczestnicy mogli zdobywać wiedzę i uczestniczyć w praktycznych zajęciach pod okiem specjalistów tej firmy.

Tematyka konferencji w dużej mierze koncentrowała się na optymalizacji i automatyzacji procesów uzyskiwanych m.in. dzięki wdrożeniu rozwiązań wchodzących w skład pakietu Kodak Unified Workflow Solutions. Jej uczestnicy mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń z innymi użytkownikami produktów firmy Kodak, poznawali sposoby automatyzacji procesów prepress, jak również wzięli udział w prezentacjach jej najnowszych rozwiązań technologicznych. Wśród nich znalazły się m.in. najnowsze wersje systemu workflow Kodak Prinergy 7 i portalu Kodak InSite Prepress Portal System 7. Mogli również zapoznać się z nowymi funkcjami modułu do elektronicznego montażu Kodak Preps Software 7.5, a także z praktycznym aspektem zastosowania oprogramowania Kodak ColorFlow (integrującego wszystkie elementy, związane z kolorystyką prac w ramach jednego środowiska produkcyjnego).

Prezentacje przygotowali specjaliści z firmy Kodak Polska oraz użytkownicy jej rozwiązań. O swoich doświadczeniach z Kodak Prinergy i Kodak Inside opowiedział Paweł Walerczak z drukarni Taurus, natomiast o zarządzaniu barwą w praktyce – Michał Łukasiak z firmy Gemalto. Spotkaniu towarzyszyły dyskusje panelowe z udziałem klientów oraz sesje warsztatowe o charakterze biznesowym i technicznym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania, jakie wzbudziła nasza - stosunkowo nowa, bo to dopiero druga edycja spotkania – konferencja użytkowników Kodak Prinergy – mówi Anna Kołodziejczyk, Marketing Manager w firmie Kodak Polska- Przyjęliśmy założenie, że organizujemy spotkanie dla specjalistów pracujących z naszym workflow z czołowych przedsiębiorstw poligraficznych w Polsce, bo takie zacne grono tworzą m.in. nasi klienci. Kodak Workflow Day to okazja dla naszych gości do poszerzenia wiedzy z interesujących obszarów zaawansowanych funkcji naszego oprogramowania, przede wszystkim w sensie praktycznym, bo to tak naprawdę wartość dodana takiego spotkania. Pozyskiwanie nowych informacji ma dzięki takiej formule wielowymiarowy charakter, bo mówimy tu o konsultacji ze specjalistami Kodaka, o wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy klientami oraz o praktycznych warsztatach, które odbyły się następnego dnia. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi klienci będą mieli jeszcze większą świadomość dokąd firma Kodak zmierza w zakresie workflow, a także - co jest dzisiaj z naszego punktu widzenia najważniejsze, aby osiągać przewagę konkurencyjną w ewoluującym świecie komunikacji graficznej. Wśród korzyści, jakie odnotowują użytkownicy z automatyzacji i integracji rozwiązania Kodak Prinergy w swoich firmach i jakie podkreślali podczas swoich wystąpień są przede wszystkim: redukcja prac ręcznych wykonywanych przez operatorów prepress, obniżenie kosztów, zarządzanie informacją, zwiększenie wydajności, zmniejszenie liczby błędów, śledzenie danej pracy (raportowanie, jej statusy), a także odpowiednie planowanie zadań. To ogromna wartość dodana dla każdej firmy, stąd tak duże zainteresowanie konferencją o tej tematyce. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych użytkowników Kodak Prinergy na kolejne jej edycje”.

Oprócz bogatej części merytorycznej firma Kodak Polska zadbała również o dodatkowe atrakcje dla uczestników Kodak Workflow Days. Przyjazna atmosfera hotelu Mościcki w Spale i wieczorna kolacja – to tylko niektóre z nich. Wszystko to sprawiło, że uczestnicy konferencji wracali do swoich codziennych spraw zadowoleni, wzbogaceni o sporą dawkę wiedzy w zakresie worflow oraz zainspirowani przez firmę Kodak oraz swoich branżowych kolegów nowymi możliwościami rozwoju swoich przedsiębiorstw w tym zakresie.

źródło: Kodak

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia