24.05.2016

hdbook, czyli wysokiej jakości fotoksiążka od Canon

Firma Canon wprowadziła w Polsce najnowszą platformę do produkcji wysokiej jakości fotoksiążek - hdbook. Dzięki temu klienci będą mogli samodzielnie zaprojektować i zamówić personalizowany album ze zdjęciami.

„Z jednej strony nasze fotoksiążki wyróżnia doskonała jakość druku, z drugiej – najwyższa precyzja wykonania całej publikacji. To dwa najważniejsze kryteria, które mają ogromne znaczenie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych fotografów. Fotoksiążka to wspaniały sposób na utrwalenie wspomnień, pamiątka niezapomnianych chwil, ale także narzędzie do wykorzystania w profesjonalnej branży foto” – komentuje Adam Młynarczyk, Business Project Manager, Canon Polska.

Wykorzystując ogromne doświadczenie w zakresie profesjonalnego druku i tworzenia oprogramowania do zaawansowanej edycji fotografii, Canon stworzył intuicyjną aplikację do samodzielnego przygotowania fotoksiążek. Aplikacja łączy zaawansowane zaplecze technologiczne z intuicyjną i łatwą nawigacją. Dzięki temu użytkownik – krok po kroku – zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia hdbook’a.

Personalizowany hdbook krok po kroku

Moda na fotoksiążki przyszła do nas z Europy zachodniej. Jednak oprócz wartości estetycznej i pamiątkowej, projektowanie hdbooka jest fantastyczną zabawą, która pozwala realizować twórczą wizję i wykazać się kreatywnością. W erze rozwoju cyfrowej fotografii domowe archiwa zdjęciowe zwykle pękają w szwach. Dlatego pracując nad fotoksiążką warto zacząć od wybrania tylko tych zdjęć, które rzeczywiście powinny pojawić się w publikacji. Na tym etapie najlepiej także zdefiniować format hdbook’a. Canon oferuje A3 lub A4 w orientacji poziomej, format A4 w orientacji pionowej, bądź kwadrat o rozmiarach 21 x 21 cm lub 30 x 30 cm. W zależności od podejmowanego tematu zdjęcia warto posegregować tematycznie lub chronologicznie i przemyśleć koncepcję ułożenia jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia kompozycji.

Po zainstalowaniu aplikacji Canon do tworzenia hdbook’ów na komputerze wystarczy podążać za podpowiedziami na ekranie. Należy wybrać nowy projekt, odpowiedni format i dodać zdjęcia lub galerie fotografii, które wykorzystywane będą w projekcie. Następnie należy zdefiniować ile stron powinien mieć hdbook. Kolejne etapy to już kreatywna praca: wybór tła, zabawa z układaniem zdjęć i formatami. Tu praktycznie nie ma ograniczeń. Aplikacja Canon pozwala na skorzystanie zarówno z intuicyjnego kreatora: w tym wypadku program automatycznie dopasuje wybrane zdjęcia i zaproponuje układ. Można także przygotować projekt w pełni samodzielnie – wówczas otrzymujemy dużo więcej opcji edycji, które z pewnością zainteresują profesjonalnych fotografów. Ostatnim etapem tego procesu jest finalne zatwierdzenie projektu, złożenie zamówienia i dokonanie płatności online. Gotowy hdbook zostanie dostarczony przesyłką kurierską pod wskazany adres, ale możliwy jest także odbiór osobisty w stacjonarnych sklepach Cyfrowe.pl.

Sprawdzona technologia, wysoka jakość

Do druku hdbook’ów wykorzystywane jest urządzenie Canon DreamLabo 5000, czyli najbardziej zaawansowana produkcyjna drukarka fotograficzna w ofercie firmy. Urządzenie pracuje w oparciu o zestaw siedmiu atramentów barwnikowych i technologię głowicy FINE, dzięki którym zdjęcia są szczegółowe i wiernie odwzorowane. W swoich fotoksiążkach Canon stosuje płaskie łączenia stron, co ma ogromy wpływa na wrażenia wizualne i odbiór wydrukowanego hdbook’a. Dzięki temu możliwa jest ekspozycja dużych fotografii na dwóch sąsiednich stronach. Fragmenty znajdujące się przy wewnętrznych krawędziach stron będą zawsze widoczne.

źródło: Canon

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia