06.06.2016

Finiszing materiałów wielkoformatowych “View & Cut”

Canon Europe zaprezentował prototyp rozwiązania „View & Cut”, które usprawnia i automatyzuje procesy druku wielkoformatowego. Prezentację można zobaczyć w strefie „Functional & Industrial” na stoisku Canon (Hall 8a, stoisko B50) podczas targów drupa 2016.

Technologia View & Cut to efekt wspólnego projektu Canon i Zünd Skandinavien. Rozwiązanie ma wspierać automatyzację procesu finiszingu wielkoformatowych materiałów, produkowanych na płaskim ploterze tnącym Canon – Océ ProCut G3 i S3.

W nowym rozwiązaniu zastosowano zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu Canon EOS, która została zamknięta w systemie mocowania wpuszczonego. Wykrywa specjalne oznaczenia na nośnikach i automatycznie identyfikuje parametry druku na płaskiej powierzchni. Następnie technologia View & Cut przetwarza te dane i wysyła instrukcje do oprogramowania Océ ProCut Vision, a ploter ProCut wykonuje zadania, bazując na indywidualnej specyfikacji dotyczącej wykończenia: cięcia, zgięcia papieru i wykrawania formatek.

Technologia View & Cut usprawnia cały proces finiszingu materiałów i ogranicza potrzebę ingerencji operatora. Co więcej, rozwiązanie automatyzuje produkcję i proces finiszingu materiałów arkuszowych oraz podawanych z roli na jednym lub kilku urządzeniach wielkoformatowych Canon.

Mathew Faulkner, European Marketing Manager, Wide Format Printing Group, Canon Europe, mówi: „To fascynujące, kiedy innowacyjny know-how i technologie zaczerpnięte z zaawansowanych rozwiązań fotograficznych Canon mogą być wykorzystane do rozwijania wielkoformatowych produktów i wpływać na zaspokojenie rzeczywistych potrzeb i oczekiwań produkcyjnych klientów w niemal wszystkich obszarach druku”.

Linia płaskich ploterów tnących Océ ProCut posiada zautomatyzowany system tnący, który zapewnia wyjątkową jakość wykończenia i dzięki temu odznacza się wysoką produktywnością i funkcjonalnością w przypadku zastosowań graficznych.

Prototyp urządzenia wykorzystującego technologię View & Cut jest wciąż rozwijany i na razie nie jest dostępny w sprzedaży. Więcej szczegółowych informacji oraz prezentację możliwości rozwiązania można zobaczyć w strefie Canon (Hall 8a) podczas targów drupa 2016.

źródło: Canon

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia