13.01.2016

ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok 2015

Ponad 25% wzrost sprzedaży zrealizowanej na polskim rynku; liczne wdrożenia w krajach Europy, Azji i Afryki; nowe produkty w ofercie; rozbudowa warszawskiego zakładu produkcyjnego i prawie dwukrotne zwiększenie zatrudnienia – tak w skrócie prezentują się ubiegłoroczne osiągnięcia firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe.

„Miniony rok stanowił milowy krok w rozwoju naszej spółki, obchodzącej 5-lecie istnienia – mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe. – Duża w tym zasługa naszego zespołu, który znacznie się powiększył w ciągu ostatnich miesięcy. Dział handlowy, z powodzeniem kierowany przez Tomasza Reczkę, został wzmocniony w połowie roku przez Witolda Niemca – doradcę zarządu ds. kluczowych klientów. Z kolei do działu techniczno-serwisowego, na którego czele stoi Zenon Olejnik, dołączył Sławomir Dzido. To pozwoliło nam znacząco zwiększyć sprzedaż w Polsce i poza nią oraz pozyskać wielu nowych klientów, z których część korzysta obecnie z naszej kompleksowej obsługi, bazując w 100% na bezalkoholowej chemii ABC/Allied.

Polska: ciąg dalszy ekspansji

Na polskim rynku firma ABC/Allied Pressroom Products Europe nawiązała w ubiegłym roku współpracę z liczną grupą nowych użytkowników produkowanej przez nią chemii drukarskiej. „Obecnie bezpośrednio obsługujemy około 130 drukarń z naszego kraju – mówi Konrad Lewandowski. – Biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa lata temu było ich zaledwie 20, mówimy o spektakularnym wręcz wzroście. W tej liczbie nie ma uwzględnionych wielu innych zakładów poligraficznych, do których wyroby marki ABC/Allied docierają za pośrednictwem sieci dealerskiej”.

Pozyskanie licznych, nowych klientów znalazło swoje odbicie w przychodach ze sprzedaży ABC/Allied Pressroom Products Europe, które – biorąc pod uwagę jedynie polski rynek – wzrosły w ubiegłym roku o około 25%. Konrad Lewandowski podkreśla, że coraz więcej klientów decyduje się na kompleksową współpracę z firmą: „Wpływ na to ma nie tylko wysoka jakość naszych produktów i wymierne oszczędności związane z ich użytkowaniem, ale też profesjonalna obsługa posprzedażowa, jaką zapewniamy odbiorcom naszej chemii. Mam tu na myśli regularne wizyty techników, podczas których mają miejsce pomiary parametrów drukowania i ewentualne regulacje maszyny, systematyczne szkolenia dla pracowników drukarń obsługujących maszyny offsetowe, bieżące przekazywanie informacji o nowych produktach ABC/Allied i ich zastosowaniu itd. Korzyści wynikające z oferowanego przez nas pakietu usług dostrzega coraz więcej firm z Polski i z zagranicy. Cieszy nas również fakt, że w ubiegłym roku znacząco wzrosła liczba drukarń, które bezalkoholową chemię naszej firmy wdrożyły we wszystkich użytkowanych przez siebie maszynach drukujących. Są wśród nich czołowe zakłady poligraficzne, specjalizujące się w produkcji akcydensowej, dziełowej czy opakowaniowej”.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego oraz portfolio produktów

Rosnące zapotrzebowanie, zarówno z rynku wewnętrznego jak też z zagranicy, na produkty marki ABC/Allied spowodowało konieczność nie tylko powiększenia zespołu osobowego firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe, ale też zrealizowania kolejnych inwestycji w jej warszawskim zakładzie produkcyjnym. W ubiegłym roku uruchomiono w nim dwa 2-tonowe nowe mieszalniki (o wydajności 6 ton produktów dziennie każdy), wyposażone w systemy zabezpieczeń antywybuchowych oraz specjalne filtry mechaniczne, zwiększające finalną jakość produktu. Kolejną inwestycją była stacja oczyszczania wody metodą wymiany jonowej o wydajność do 2 tys. l/h. „To wszystko wpłynęło na dalszy wzrost jakości oferowanych przez nasz warszawski zakład produktów – podkreśla Konrad Lewandowski. – Pozwoliło także na realizację we własnym zakresie coraz szerszego portfolio chemikaliów. Obecnie są wśród nich m.in. bufory, silikony i część oferowanych przez nas produktów ciekłych. W tym roku cała produkcja tych ostatnich, skierowana na obsługiwane przez nas rynki, będzie odbywała się lokalnie – w Warszawie. Oznacza to znaczne ułatwienie dostępności poszczególnych wyrobów, z których część dotychczas docierała z naszego siostrzanego zakładu produkcyjnego w Chinach”.

W minionym roku portfolio ABC/Allied Pressroom Products Europe powiększyło się o produkty do druku fleksograficznego. „Ruch ten zapowiadaliśmy już wcześniej, z początkiem 2015 roku udało się go wreszcie zrealizować. Dzięki temu wyroby marki ABC/Allied od ubiegłego roku znajdują zastosowanie nie tylko w drukarniach offsetowych, ale też fleksograficznych”.

Z kolei oferta działu techniczno-serwisowego firmy została rozbudowana o usługi skierowane do drukarń nie korzystających z chemii ABC/Allied. Konrad Lewandowski wyjaśnia: „Nasi klienci otrzymują je gratis, w ramach kompleksowej współpracy. Od 2015 roku oferujemy je także klientom zewnętrznym na zasadach odpłatnych. Obecnie zatem każda drukarnia offsetowa może zlecić nam takie usługi, jak audyt maszyny, niezbędne regulacje i serwis czy standaryzacja produkcji. Mamy nadzieję, że część z nich zdecyduje się w ślad za tym na próbne wdrożenie naszej chemii, a docelowo – na jej użytkowanie w bieżącej produkcji”.

Plany na 2016

Jak zapowiada Konrad Lewandowski, rozpoczęty rok zapowiada się równie pracowicie: „Chcemy w nim odnotować co najmniej podobny wzrost przychodów ze sprzedaży. Rokowania są dobre, także na rynkach zagranicznych, gdzie bardzo mocno zaistnieliśmy, np. w krajach bałtyckich. Naszym strategicznym celem poza Polską w roku 2016 jest rynek rosyjski – widzimy tu bardzo duży potencjał. Liczymy też na kolejne, kompleksowe wdrożenia naszej chemii w polskich zakładach poligraficznych”.

Z przedstawicielami ABC/Allied Pressroom Products Europe będzie można spotkać się podczas tegorocznych wydarzeń branżowych, m.in. targów All in Print China w Szanghaju, zaplanowanych na październik, zaś lokalnie – na Zimowej Konferencji Poligraficznej w Bukowinie Tatrzańskiej.

źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia