10.12.2015

Złota nagroda Green Apple dla programu Canona

Program recyklingu kaset z tonerem Canon otrzymał Złotą nagrodę w konkursie International Green Apple Awards for Environmental Best Practice 2015. Statuetkę wręczono podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w Pałacu Westminster w Londynie.

Międzynarodowe nagrody Green Apple Environment przyznawane są co roku. Celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska na świecie. Program recyklingu kaset z tonerem Canon został wybrany spośród ponad 500 projektów i otrzymał Złotą nagrodę w kategorii Environmental Best Practice.

„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem i doceniamy ogromny wkład użytkowników naszych produktów. Za sprawą programu recyklingu kaset z tonem możemy lepiej zarządzać zasobami, zmniejszać ślad węglowy i optymalizować procesy produkcyjne” – komentuje Yuichi Kondo, Laser Consumables Product Manager, Canon Europe. „W 1990, jako pierwsza firma, wprowadzaliśmy program recyklingu kaset z tonerem na skalę globalną. Od tego czasu zebraliśmy i przetworzyliśmy ponad 344 tys. ton kaset i zmniejszyliśmy emisję CO2 o ponad 502 tyś. ton.

W tym roku Canon obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia programu recyklingu kaset z tonerem, który został stworzony z myślą o ograniczeniu zużycia zasobów. Program, który jest bezpłatny dla klientów, działa w 24 krajach , w tym w 18 na terenie Europy.

Informacje o wynikach programu recyklingu Canon zostaną zamieszczone w publikacji Green Book Work of Reference 2015 wydawanej przez The Green Organisation, która prezentuje projekty znaczące z punktu widzenia ochrony środowiska.

źródło: Canon

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia