11.12.2015

Sun Chemical i SunJet na targach InPrint 2015

Wśród odbywających się w listopadzie br. targów InPrint 2015 po raz drugi znalazła się firma Sun Chemical, reprezentowana przez SunJet – dział specjalizujący się w technologii drukowania inkjetowego.

Przygotowane z myślą o zwiedzających prezentacje obejmowały najnowsze rozwiązania tego producenta w dziedzinie atramentów (oraz materiałów chemicznych, znajdujących zastosowanie przy ich wytwarzaniu), przeznaczonych na rynek drukowania funkcjonalnego oraz do zastosowań specjalistycznych.

Goście odwiedzający stoisko mieli okazję do spotkań z ekspertami Sun Chemical i SunJet, których łączą wieloletnie, bogate doświadczenia w obszarze wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, rozległa wiedza technologiczna oraz bogate know-how na temat rynków docelowych, na których znajdują zastosowanie ich rozwiązania. Wszystko to składa się na możliwość zaproponowania klientom niezwykle szerokiego portfolio produktów w zakresie drukowania inkjetowego, technologii oraz środków chemicznych, stanowiących bazę surowcową do produkcji atramentów. Znajdują one zastosowanie w bardzo różnych obszarach rynkowych: motoryzacyjnym, zaawansowanych technologii, dekoracyjnym (z wykorzystaniem tworzyw sztucznych), drukowania funkcjonalnego czy elektroniki drukowanej.

Z myślą o monachijskich targach z oferty Sun Chemical wybrano szereg produktów, skierowanych do zastosowań typowo przemysłowych. Pierwszym z nich była seria odpornych na wilgoć farb SunHytek, przeznaczonych na rynki zaawansowanych technologii, motoryzacyjny oraz sign & display, gdzie wymagana jest odpowiednia atrakcyjność wizualna i wysoka trwałość finalnego produktu. SunCarte z kolei to rodzina farb sitodrukowych i offsetowych, klejów oraz lakierów gwarantujących – jak zapewnia producent – wysoką stabilność kolorystyczną reprodukcji przy wytwarzaniu laminowanych kart plastikowych. Recepturę kolejnej promowanej na targach InPrint serii farb – SunPoly – stworzono z myślą o wysokowydajnych maszynach sitodrukowych, zadrukowujących różnorodne podłoża stosowane przy produkcji pojemników/kontenerów. Z kolei osoby z segmentu elektroniki drukowanej szczególną uwagę zwracali na serię farb SunTronic.

Peter Saunders, dyrektor SunJet, tak uzasadniał obecność firmy na targach InPrint 2015: „Nasze zaangażowanie w bazujące na inkjecie rozwiązania technologiczne dla różnych zastosowań przemysłowych jest coraz większe. W związku z tym stale współpracujemy z różnymi organizacjami branżowymi, co pozwala na poznawanie nowych możliwości biznesowych oraz tworzenie i udoskonalanie produktów idealnie odpowiadających potrzebom i oczekiwaniom klientów. Nasza obecność na targach InPrint to jeden z przejawów tego rodzaju aktywności rynkowej. Jest to znakomita okazja do spotkań i bezpośredniej interakcji z obecnymi oraz potencjalnymi klientami, umożliwiająca z jednej strony dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem, z drugiej – poznawanie innowacyjnych rozwiązań (łączących technologie konwencjonalną i cyfrową), otwierających drogę do zupełnie nowych zastosowań atramentów inkjetowych w różnych sektorach przemysłu”.

Targom InPrint 2015 towarzyszyły liczne konferencje branżowe, seminaria i prezentacje. Wśród referentów, jakie odbywały się w ich trakcie, nie zabrakło przedstawicieli SunJet, którzy przygotowali wystąpienia poświęcone takim zagadnieniom jak: hybrydowy druk UV, środki chemiczne wykorzystywane do produkcji atramentów stosowanych do zadrukowywania elementów mebli i podłóg oraz atramenty UV o niskim poziomie migracji w kontekście produkcji opakowań.

Robin McMillian, Product Manager odpowiedzialny za rozwiązania przemysłowe i graficzne w europejskim oddziale Sun Chemical, tak podsumował wspólną prezentację Sun Chemical i SunJet na targach InPrint 2015: „Jako światowy lider, mamy unikalną pozycję, by w miejscach takich jak targi InPrint prezentować nasze kwalifikacje, wiedzę, najlepsze praktyki oraz zrozumienie zasad, jakie rządzą rynkiem drukowania przemysłowego. W efekcie jesteśmy w stanie zaproponować, co miało miejsce choćby na naszym stoisku w Monachium, najwyższej klasy rozwiązania bazujące na technologiach konwencjonalnej i cyfrowej, znajdujące zastosowanie we wszystkich aplikacjach, w każdym sektorze. Nasza obecność na tegorocznej edycji targów InPrint udowodniła, że jesteśmy idealnym partnerem dla właścicieli marek, drukarzy oraz firm produkcyjnych, zainteresowanych wspólnym tworzeniem, rozwijaniem i udoskonalaniem obecnych oraz przyszłych rozwiązań technologicznych w obszarze drukowania przemysłowego”.

źródło: Sun Chemical

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia