01.12.2015

News Hub Media: rozwiązania software’owe dla branży wydawniczej

W ostatnim czasie rozpoczęła działalność firma News Hub Media, oferująca zaawansowane rozwiązania software’owe, dedykowane zarówno dla szeroko rozumianej branży wydawniczej, jak też dla firm czy instytucji z zupełnie innych obszarów działalności biznesowej oraz aktywności społecznej.

News Hub Media ma swoją siedzibę w Lublinie i zatrudnia grupę specjalistów z dziedziny oprogramowania, którzy rozbudowują i udoskonalają oferowane przez nią rozwiązania. Kieruje nią Swapan Chaudhuri, w przeszłości związany z takimi markami jak Xerox, Creo, Kodak, Videojet czy Infosystems. We wdrożeniach realizowanych przez News Hub Media, firmę wspierają partnerzy biznesowi z różnych stron świata. Mówi Swapan Chaudhuri: „Oferowane przez nas oprogramowanie to zaawansowane, innowacyjne produkty, zwiększające automatyzację i wydajność procesów wydawniczych. Portfolio News Hub Media obejmuje obecnie cztery, niezależne od siebie, ale też wzajemnie komplementarne i kompatybilne ze sobą rozwiązania. Naszą rolą jest ich rozwijanie i integrowanie, przy odpowiednim zrozumieniu potrzeb i oczekiwań użytkowników, jak też otoczenia, w jakim działają. Wdrażając każde z nich, chcemy wnosić do działalności finalnego odbiorcy wartość dodaną, jaką stanowi dopasowany do jego potrzeb produkt, a także partnerska współpraca z zespołem News Hub Media”.

Suite: system wydawniczy dla dużych i małych

Flagowym produktem w ofercie News Hub Media jest system wydawniczy Suite. To modułowe rozwiązanie pozwala na tworzenie treści oraz zarządzanie nią, jak również na produkcję drukowanych i elektronicznych publikacji. Suite automatyzuje wszystkie etapy, w jakich powstaje wydawnictwo: redakcyjny, reklamowy i produkcyjny. Usprawnia przy tym tworzenie zarówno nisko- jak i wysokonakładowych publikacji dostępnych w różnej formie: drukowanej, jako e-publikacje, media społecznościowe, klasyczne strony internetowe czy też blogi.

„Mówimy tu o rozbudowanej komunikacji wielokanałowej – kontynuuje Swapan Chaudhuri. – Suite to bardzo przyjazny w użytkowaniu, modułowy i innowacyjny system; co więcej – uzasadniony ekonomicznie z punktu widzenia małych i średnich wydawców. To kluczowa grupa odbiorców, do których chcemy z nim dotrzeć, przekonując ich, że posiadanie zaawansowanego systemu – automatyzującego i usprawniającego pracę – może być przywilejem również małych i średnich wydawnictw”.

W skład pakietu Suite wchodzą narzędzia software’owe do zarządzania zasobami (treścią), prac redakcyjnych, tworzenia layoutu, przygotowania materiałów do produkcji oraz zarządzania ogłoszeniami. Program można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta; jest on kompatybilny z rozwiązaniami producentów zewnętrznych oraz zintegrowany z systemem archiwizacji zasobów, jakim jest np. Ark.

Ark: archiwizacja i zarządzanie zasobami wydawniczymi

Drugie z oferowanych przez News Hub Media rozwiązań to Ark – rozbudowany, centralny system archiwizacji i zarządzania zasobami (plikami tekstowymi, zdjęciami, filmami itd.). Umożliwia on szybki dostęp do posiadanych danych, ich organizowanie oraz kontrolę nad nawet najbardziej rozbudowanymi bibliotekami zasobów cyfrowych. Bazując na standardowej przeglądarce internetowej, umożliwia indywidualny dostęp do przechowywanych danych, także w czasie rzeczywistym. Elastyczny i skalowalny, pozwala na szybkie znalezienie poszukiwanych zasobów. Jak zapewnia dostawca, jest on skierowany do firm o różnej zasobności portfela.

Claro – automatyczna obróbka i wzbogacanie zdjęć

Oprogramowanie Claro służy do „inteligentnej” i zautomatyzowanej obróbki oraz korekcji zdjęć wykorzystywanych w publikacjach. Narzędzie to sprawdza każdą docierającą do redakcji fotografię, identyfikując i analizując ją m.in. pod kątem ostrości, jasności, kontrastu, balansu kolorystycznego, szumów itd., a następnie – wprowadza niezbędną korektę i udoskonala pod względem wizualnym. Jak podkreśla dostawca, na szczególną uwagę zasługuje wysoka wydajność tego rozwiązania, do minimum skracająca czas potrzebny na obróbkę zdjęcia.

Live: wszechstronny i zautomatyzowany agregator danych

„Monitoruj świat, wyznaczaj trendy” – takie motto przyświeca firmie News Hub Media przy promowaniu i wdrażaniu kolejnego ze swoich rozwiązań software’owych. Live – bo o nim mowa – to zintegrowany system pozyskiwania, analizowania i tworzenia raportów (także graficznych) na bazie informacji pochodzących z różnych źródeł: kanałów informacyjnych (np. RSS), mediów społecznościowych, blogów. Ze względu na uniwersalność i funkcjonalność, może znaleźć zastosowanie nie tylko w branży wydawniczej, ale wszędzie tam, gdzie niezbędne jest agregowanie treści, jak również jej selekcja i profesjonalna analiza. To pionierskie – jak zapewnia News Hub Media – rozwiązanie, skierowane jest także do dużych przedsiębiorstw monitorujących trendy i zachowania w branżach, w których działają, dostępne na rynku produkty (np. konkurencyjne), opinie klientów itd.

Mówi Swapan Chaudhuri: „W Polsce system ten został wykorzystany – na zasadzie projektu pilotażowego – przez Centrum im. Adama Smitha, które śledziło aktywność partii politycznych w kampanii internetowej przed niedawnymi wyborami parlamentarnymi, jak również po ich zakończeniu. Przy pomocy programu Live monitorowano wpisy pojawiające się na twitterowych profilach przedstawicieli poszczególnych partii. Następnie na stronie Centrum „na żywo” aktualizowany był raport – mający postać wykresu graficznego – dotyczący ich aktywności w sieci. Ten przykład obrazuje najlepiej, że Live to rozwiązanie wszechstronne i elastyczne, dedykowane do o wiele szerszego spektrum odbiorców, niż tylko branża wydawnicza”.

Projekt jest wciąż dostępny pod adresem http://smith.pl/artykuly/aktywnosc-partii-politycznych-w-kampanii-internetowej.

„Nasza oferta bazuje na rozwiązaniach dedykowanych dla branży wydawniczej oraz wychodzimy z nią także do firm czy instytucji z zupełnie innych segmentów rynkowych. Zaawansowane narzędzia News Hub Media zapewniają automatyzację działań, nie wymagają inwestowania we własne oprogramowanie (są oferowane w postaci licencji), a przy tym są dostępne cenowo nawet dla mniejszych przedsiębiorstw. Obszar naszego działania obejmuje cały świat. Mamy nadzieję, że spotkają się one z zainteresowaniem także polskich odbiorców. Z uwagi na zlokalizowanie naszej firmy znajdują się oni w uprzywilejowanej pozycji ” – podsumowuje Swapan Chaudhuri.

źródło: News Hub Media

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia