10.12.2015

Książka na cześć laureatów Pokojowego Nobla

Firma HP Inc. poinformowała, że do wydrukowania książki „Być Noblistą” po raz trzeci wykorzystana została prasa cyfrowa HP Indigo. Książka jest zapisem inspirujących życiorysów laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Dzieło zostało przedstawione wszystkim nagrodzonym oraz przedstawicielom młodego pokolenia podczas tegorocznego XV Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla 13-15 listopada w Barcelonie.

Autorką książki „Być Noblistą” jest Livia Malcangio, z kolei druku historii podjął się niemiecki oddział firmy Elanders, wybierając do tego zadania prasę cyfrową HP Indigo 10000 . O wyborze prasy zdecydowała możliwość tworzenia nasyconych barwą odbitek fotograficznych z zachowaniem wszystkich szczegółów oraz gwarancja uzyskania wysokiej jakości druku w krótkim czasie.

Malcangio, włoska dziennikarka i działaczka na rzecz ochrony praw człowieka, współpracuje z Sekretariatem Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Narody Nobla od 2001 r. – Dzięki »Być Noblistą« mogę dzielić się z innymi moim zachwytem nad inspirującymi życiorysami wspaniałych, kierujących się w życiu humanitaryzmem ludzi, z którymi miałam szczęście współpracować – powiedziała autorka. – Moja książka pokazuje, jak istotne jest, by zmienić sposób, w jaki historia jest nauczana i rozumiana przez młodych na całym świecie oraz to, że na historię trzeba patrzeć przez pryzmat nie wojny, a pokoju – dodała.

Książka zawiera aż 170 obrazków, ilustracji i map, dzięki czemu ze wszystkimi szczegółami opisuje inspirujące historie życia tych, którzy w ostatnich latach otrzymali Pokojowego Nobla – od Michaiła Gorbaczowa i abpa Desmonda Tutu przez Dalai Lamę, po 18-letnią Malalę Yousafzai, najmłodszą w historii laureatkę tej prestiżowej nagrody i innych. Układ książki został opracowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz uwzględnieniem bogactwa kolorów oprawy graficznej, na którą składają się zdjęcia i ilustracje. Każdy rozdział uważnie opisuje życie tych, którzy swoimi działaniami lub poprzez zrządzenie losu kształtowali historię ostatnich 60 lat.

– Każdego roku musimy stawić czoła dużym ograniczeniom czasowym związanym z drukiem książki, ponieważ pomiędzy momentem ogłoszenia nazwisk laureatów i inauguracji szczytu jest bardzo mało czasu – powiedział Ashley Woods, dyrektor działu Print Production. – Ze względu na ograniczenia czasowe, nieuniknione nanoszenie zmian w ostatniej chwili oraz konieczności dostosowania każdego wydrukowanego egzemplarza do indywidualnych potrzeb, wybór technologii Indigo daje mi pewność, że termin zostanie dotrzymany – przyznał Woods.

Powodem wybrania prasy cyfrowej HP Indigo 10000, która w 2013 r. zdobyła nagrodę InterTech Technology Award za innowacyjność, do druku omawianej książki była jej zdolność tworzenia materiałów drukowanych w różnym formacie przy zachowaniu najwyższej jakości: od folderów kieszonkowych i sześciostronicowych broszur do plakatów i dużych książek płaskich po otwarciu (lay-flat) takich jak „Być Noblistą”.

B2-arkuszowe/29-calowe urządzenie drukujące HP Indigo 10000 zawiera do siedmiu stacji atramentowych w celu uzyskania rozszerzonej gamy kolorów, w tym białego HP Indigo ElectroInk White, kolorów spotowych i specjalnych.

Z uwagi na to, że wyboru laureatów dokonuje się praktycznie przed samym szczytem, niezwykle istotna jest szybkość procesu druku. Prasa cyfrowa HP jest w stanie wydrukować 4600 kolorowych arkuszy B2 w godzinę. Ponadto można ją podłączyć do innych urządzeń do wykańczania zintegrowanego (in-line) i częściowo zintegrowanego (near-line) tak, by w procesie nie było żadnych przestojów.

źródło: HP

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia