10.12.2015

Grudniowe Open House Atrium i Ikonos

3 grudnia 2015 odbyły się ostatnie w tym roku Dni Otwarte Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos. Ponad 50 odwiedzających, nie tylko z sektora poligraficznego i reklamowego, przyjechało do Opola sprawdzić w jakie technologie wielkoformatowe warto zainwestować.

Firma Atrium Centrum Ploterowe zorganizowała w kończącym się roku kilka wydarzeń typu „Open House”. Ta forma spotkań klient-dystrybutor bardzo dobrze się sprawdza i uzupełnia kalendarz spotkań targowych.

Tak samo jak na targach podczas tego i ostatnich naszych Dni Otwartych, goście mogli zapoznać się z technologiami druku i nie tylko na żywo. Staramy się aby nasze centrum demonstracyjne było kompletnie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia wielkoformatowe. Dobrze wyposażony demo-room to gwarancja zadowolenia klienta gdyż można porównać obok siebie różne technologie. Dodatkowym atutem takich spotkań jest brak targowego „jarmarku” i jednocześnie w odróżnieniu od handlowego spotkania brak presji z obu stron. Choć w niektórych kulminacyjnych momentach odwiedzających jest znacznie więcej niż na niejednych targach (śmiech). Finalnie cieszymy się, że na takie techniczne prezentacje przybywa za każdym razem całkiem sporo gości. A przemyślane decyzje biznesowe są korzystne dla obu stron i rokują długofalową współpracę. Mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

3 grudnia w salach demonstracyjnych Atrium i Ikonos można było zobaczyć kilka premierowych rozwiązań jak i sprawdzone w setkach instalacji urządzenia. Kompletność rozwiązań uzupełniała szeroka oferta produkowanych w opolskiej fabryce Ikonos materiałów.

Kilka dni wcześniej zakończyły się branżowe targi FastTextile, na których mieliśmy przyjemność zaprezentowania urządzeń do cyfrowego druku na tkaninach. Wszystkie urządzenia tam drukujące, pokazaliśmy ponownie na naszym Open House. Kontynuuje Stania.

Premiera – japońska drukarka do koszulek

Mutoh ValueJet 404 GT i 405 GT to najnowsze drukarki DTG japońskiego producenta. Przeznaczone są do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm.

Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, przy zachowaniu dużej powierzchni zadruku, pozwolą umiejscowić urządzenie nawet na biurku.

Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 404 GT / 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100% pokryciem, znacznie lepszym niż w innych, konkurencyjnych rozwiązaniach.

Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład.

Drukarki 404 i 405 GT można zakupić wraz z urządzeniem gruntującym Artemis DTG Prim. Jest to maszyna, której zadaniem jest nanoszenie w automatyczny sposób podkładu (primera) pod biały atrament. Gruntowanie koszulki trwa tylko 4 sekundy!

ValueJet X – seria szybkich drukarek wielkoformatowych

Podczas Dni Otwartych nie mogło zabraknąć także najnowszych drukarek wielkoformatowych japońskiej firmy Mutoh, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Goście mieli możliwość sprawdzenia ich solidności, japońskiej jakości i niezawodności. Spośród seria ValueJet „X” zaprezentowaliśmy super szybką drukarkę Mutoh ValueJet 1638X i jej jednogłowicowego odpowiednika 1624X. Można było zapoznać się z sublimacyjnym wariantem tego 2-głowicowego plotera o symbolu 1638WX. Mówi Michał Pytel, kierownik działu ploterów firmy Atrium.

Linię ploterów „X” wyróżnia przede wszystkim obecność na pokładzie technologii kompensacji grubości materiałów. Opracowana w laboratoriach firmy Mutoh, technologia DropMaster to funkcjonalność, która obecna wyłącznie w nowych ploterach serii „X”. Dzięki niej, użytkownik nie musi za każdą zmianą materiału dokonywać kalibracji i ustawień wysokości głowicy aby zachować precyzyjny druk. W zależności od grubości medium krople atramentu mogą trafiać w inne miejsce drukowanego podłoża - technologia Mutoh DropMaster eliminuje ten efekt.

Kolejną technologią jest „druk zmienną kroplą” (ang. Variable Dot). Dzięki oprogramowaniu mamy możliwość niezależnej regulacji wielkości kropel wychodzących z poszczególnych dysz. Wielkość kropli jest także zmieniana w zależności od drukowanej grafiki. Przykładowo inna jest kombinacja rozmiarów kropel dla jednolitych obszarów, inna dla detali i przejść tonalnych.

Seria drukarek Mutoh ValueJet X wyposażone są także w sprawdzony i opatentowany system druku falą / mgłą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving).

To co stawia drukarki Mutoh w światowej czołówce to jakość i dokładność wydruków ale także i wydajność w rzeczywistych trybach. Najszybszy 1638X osiąga blisko 100 m2/h. Jego jednogłowicowy odpowiednik, cechuje się prędkością 50 m2/h. Z kolei najmniejszy VJ-1324X drukuje do 30 m2/h. Sublimacyjne odpowiedniki osiągają około 70 m2/h.

Warto podkreślić, że plotery ValueJet drukują certyfikowanymi przez europejski Eurofins atramentami Mutoh UMS. Ich jakość potwierdził Złoty Medal przyznany podczas Festiwalu Druku oraz nagroda przyznana podczas europejskich targów Viscom.

Druk i zgrzewanie banerów

Segment szybkich maszyn solwentowych reprezentowały drukarki Artemis serii 32xx.

Sam druk banera to tylko połowa sukcesu. Podczas grudniowych Dni Otwartych wraz z naszym specjalistą Leister zademonstrowaliśmy techniki ich wykańczania. Goście mieli możliwość dopytać o zasady i techniki ich łączenia za pomocą zgrzewarek marki Leister.

Drukarki Wielkoformatowe Artemis serii 32xx pracują już w ponad 150 polskich firmach. Te 3.20- metrowe plotery (mowa o szerokości roboczej) zdobyły zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom. Stabilność, niezawodność konstrukcji, wysoka rzeczywista prędkość druku i kolorystyczna atrakcyjność wydruków.

Tę samą, stabilna i sprawdzą przez lata i ponad setkę użytkowników konstrukcję wyposażymy w konfigurowalną ilość i rodzaj głowic. To od użytkownika i jego potrzeb będzie zależeć czy zainstalujemy 4 czy 8 głowic. Można będzie wybrać także model głowicy Konica Minolta: 512 lub 1024. Do wyboru użytkownik będzie miał wielkość kropli w głowicy: 14 lub 42 pikolitra. Mówi Marek Mróz z Atrium Centrum Ploterowe.

IKONOS – z Polski przez Maroko po Indie i Australię!

Lista odbiorców produkowanych w Opolu materiałów stale się powiększa. Jest to efektem ciągłego rozwoju i dbaniem o finalną jakość produktów. Folie, blockouty, backlity, papiery, laminaty i wiele innych materiałów trafia już do kilkudziesięciu krajów na całym świecie!

Nasze materiały z powodzeniem są używane przez krajowych odbiorców. Od prawie dekady prezentujemy je na wielu zagranicznych wystawach przez co grono odbiorców się powiększa. Ich rosnąca popularność to nie tylko zasługa targów ale i długoletnia praca nad ich jakością, rozwojem gamy produktowej jak i zadowolenie użytkowników.

Uczestnicy Dni Otwartych oprócz konsultacji i prezentacji drukarek wielkoformatowych mieli możliwość odwiedzenia hal produkcyjnych kompleksu Atrium – Ikonos.

źródło: Atrium

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia