04.12.2015

Drukowanie wielkoformatowe dla moblilnych profesjonalistów

Nowe portfolio produktów z linii DesignJet umożliwia architektom i inżynierom drukowanie, skanowanie i kopiowanie nie tylko z poziomu własnego biura, ale również na placu budowy.

Firma HP Inc. zaprezentowała pięć nowych technicznych drukarek HP, w tym flagowe urządzenie wielofunkcyjne HP DesignJet T830 oraz drukarkę HP DesignJet T730, stworzone z myślą o architektach, inżynierach i konstruktorach (AEC). Drukarka HP DesignJet T730 przystosowana jest do pracy w trudnych warunkach, umożliwiając tworzenie wielkoformatowych wydruków – szybciej i łatwiej.

Choć specjaliści z branży AEC i designerzy stają się coraz bardziej mobilni, to nadal zmieniają, poprawiają i przeglądają swoje projekty na wydrukach – powiedział Xavier Garcia, wiceprezes i dyrektor generalny, Large Format Printing HP. – Nowe innowacyjne wielkoformatowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne HP i rozwiązania mobilne MFP upraszczają pracę na kolejnych etapach projektu. Odpowiadają na potrzeby specjalistów, umożliwiając im drukowania projektów w każdej chwili i miejscu.

Drukowanie wielkoformatowe dla moblilnych profesjonalistów z branży budowlanej

HP DesignJet T830 to najtańsze, kompaktowe i łatwe w transporcie wielkoformatowe urządzenie wielofunkcyjne, dostępne na rynku (2,3,4). Stworzone z myślą o specjalistach z branży budowlanej, głównych wykonawcach oraz zespołach projektowania wspomaganego komputerowo (CAD). HP DesignJet T830 jest o połowę mniejsze od konkurencyjnych wielkoformatowych urządzeń wielofunkcyjnych(3), zajmuje tyle samo miejsca, co drukarka HP DesignJet T730. Ma niezwykle solidną, odporną na uszkodzenia konstrukcję, która sprawdza się w trudnych warunkach pracy oraz wbudowany skaner i panel przedni, który można obsługiwać z poziomu tabletu.

Szkice architektoniczne to podstawa naszej pracy – czas, w jakim zostaną one dostarczone na plac budowy ma kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu. Zlecanie druku wielkoformatowego zewnętrznym firmom powoduje opóźnienia i generuje dodatkowe koszty – powiedział Neil Geraghty, rzeczoznawca Duke Construction. – Dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu HP DesignJet T830 MFP można szybko i niedrogo tworzyć wielkoformatowe wydruki wysokiej jakości, a mobilny druk HP sprawia, że edytowanie i drukowanie plików jest niezwykle łatwe, niezależnie od miejsca pracy.

W celu zapewnia urządzeniu jeszcze skuteczniejszej ochrony przed uszkodzeniami i kurzem eksperci HP zaprojektowali specjalistyczny futerał HP DesignJet Rugged Case. Idealnie sprawdza się on w mobilnych biurach oraz miejscach, w których urządzenie jest szczególnie narażone na częste przenoszenie, uszkodzenia mechaniczne i pył. Z kolei wzmocnione kółka i nóżki stojaka sprawiają, że drukowanie na placu robót jest dużo wygodniejsze.

HP DesignJet T830 wyposażone jest również w 36 calowy skaner, który można obsługiwać z poziomu urządzenia mobilnego i dzięki temu skanować i udostępniać plany nie tylko w biurze, ale również na placu budowy (5). Z kolei intuicyjny ekran dotykowy umożliwia podgląd wydruku oraz funkcję przycinania dokumentów.

Drukarka HP DesignJet T730, która dzieli wiele cech urządzenia wielofunkcyjnego

HP DesignJet T830, oferuje:

  • Większą łatwość obsługi oraz konkurencyjną szybkość, która pozwala uzyskać dobre jakościowo wydruki formatu A1/D w ciągu zaledwie 25 sekund.
  • Automatyczny podajnik arkuszy, umożliwiający łatwe drukowanie o połowę mniejszych rysunków, o szerokości do 33 cm. Pozwala to na zaoszczędzenie papieru i czasu związanego z cięciem wydruków.(6)
  • Pozaosiowe zasilanie atramentem umożliwia elastyczne stosowanie wkładów o pojemności od 40 do 300 ml, zgodnie z rzeczywistymi potrzebami każdego klienta, pozwala to uniknąć wydatków z przeterminowanym atramentem w przypadku rzadziej używanych urządzeń.
  • Tryb Econofast pozwala oszczędzić atrament oraz czas poświęcany na drukowanie dokumentów i szkiców roboczych.
  • Odłączany stojak, który ułatwia przenoszenie drukarki z biura do biura.
  • Wi-Fi Direct, wbudowany punkt dostępowy Wi-Fi,(7) który pozwala urządzeniu na utworzenie własnej sieci Wi-Fi do bezpośredniego druku mobilnego, bez żadnej dodatkowej infrastruktury.
  • Intuicyjny panel przedni z ekranem dotykowym, który działa tak, jak smartfon.

Drukarka HP DesignJet T730 i urządzenie wielofunkcyjne T830 pomagają wyeliminować wiele problemów związanych z tradycyjnym drukowaniem. Urządzenie umożliwia m.in. wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym oraz udostępnianie dokumentów wszystkim zainteresowanym osobom w celu usprawniania przepływu pracy przy gwarancji ekonomicznego drukowania.

Szerokie portfolio produktów HP DesignJet zwiększających produktywność i bezpieczeństwo przedsiębiorstwa

Do oferty wielkoformatowych urządzeń firmy HP dołączyły również trzy nowe drukarki HP DesignJet, stworzone z myślą o specjalistach z branży AEC (architekci, inżynierowie, konstruktorzy). Te łatwe w obsłudze urządzenia umożliwią mobilne drukowanie przy zachowaniu najwyższej jakości HP:

  • Drukarka HP DesignJet T930 dedykowana jest małym i średnim zespołom AEC. Urządzenie to zwiększa wydajność pracy, a wykorzystując zaawansowane protokoły zabezpieczeń – pomaga w ochronie informacji, jednocześnie zapewniając wysoką jakość druku za sprawą sześciu oryginalnych wkładów atramentów HP (w tym szarego i czarnego tuszu fotograficznego).
  • HP DesignJet T1530, to dwurolkowa 36-calowa drukarka, wyposażona w sześć oryginalnych wkładów atramentowych HP, zintegrowany podajnik na 50 arkuszy oraz zaawansowane protokoły zabezpieczeń, pozwalające maksymalizować produktywność przy druku wysokonakładym. HP DesignJet T2530, to łatwe w obsłudze urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w intuicyjny panel z dwiema rolkami, przystosowany do sterowania funkcjami druku, skanowania i kopiowania. Oferuje wydruku formatu A1/D w zaledwie 21 sekund oraz skanowanie w kolorze szybkością 6,35 cm na sekundę - wszystko to, aby zmaksymalizować produktywność pracy zespołów inżyniersko-budowlanych. HP DesignJet T2530 jest proste w obsłudze – od aktualizacji po integrację z siecią(8) – i zapewnia bezpieczeństwo wydruków.

Nowe możliwości druku mobilnego usprawniają współpracę

HP All-in-One (AiO) Printer Remote to nowa bezpłatna aplikacja mobilna, która umożliwia łatwe, wygodne drukowanie i skanowanie za pomocą obsługujących łączność internetową drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP, w każdym czasie i miejscu(9)

– zarówno z urządzeń Apple®, jak i Android™.(10) Dzięki wbudowanym funkcjom druku mobilnego, takim jak wykrywanie drukarek przez bezprzewodowy internet, druk przez bezpośrednie połączenie Wi-Fi oraz NFC, a także przez e-mail na drukarkach obsługujących funkcję ePrint,(9) drukowanie w terenie jest równie proste, jak w biurze. Aplikacja HP AiO Printer Remote ułatwia mobilne skanowanie i udostępnianie, oferując bezpośrednie połączenie z repozytoriami internetowymi, takimi jak Dropbox, Box i Google Drive.

Dostępność(10)

Urządzenie wielofunkcyjne HP DesignJet T830, drukarka HP DesignJet T730, drukarki HP DesignJet T930 i T1530 oraz urządzenie wielofunkcyjne HP DesignJet T2530 będą dostępne na całym świecie od 30 listopada 2015 r.

Dodatkowe informacje o ofercie zaawansowanych urządzeń technicznych HP DesignJet są dostępne w internetowym pakiecie prasowym pod adresem www.hp.com/go/DesignJetFall2015 i na stornie www.hp.com/go/DesignJet. Wideo oraz najnowsze wiadomości o produktach można znaleźć na Twitterze i YouTube’ie.

Informacje o HP Inc.

HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje drukarki, komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz rozwiązania i usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom.

źródło: HP

Firmowy Hyde-Park
Publikacje redakcyjne
Logo Polimedia